تبلیغات
شابلون طراحی خط چشم موبر دائمی سان دپیل مد آرایش زیبایی - رنگ موی گیاهی
مد آرایش زیبایی
fashion make-up beauty

رنگ موی گیاهی

1390/09/1  ساعت: 14:59

نوع مطلب :رنگ مو ،

محدودیت‌های رنگ موهای گیاهی این‌است كه تنوع لازم را ندارند و نتایج معمولا غیر قابل پیش بینی است.ضمنا دریچه‌های مویی با اینگونه مواد رنگ شده مسدود می‌گردد، بنابراین دكلره و بی رنگ كردن مو بسیار مشكل و گاهی نشدنی خواهد بود. از این رو دسترسی به رنگ‌های با پایه روشن در آینده امكانپذیر نخواهد بود .

روشن كننده مو:

بابونه 50 گرم، آب مقطر 300، كایولین 6 قاشق. گیاه را یك شب در آب بگذارید تا دم بكشد سپس آن را صاف كرده با كایولین مخلوط كنید و روی سرتان بگذارید و هرزمان خودتان خواستید شست و شو دهید.


رنگ موی قهوه‌ای:

300 سی سی جوشانده قوی غلیظ ریشه ریواس را به این ترتیب درست كنید: 70 گرم از آن ماده را در فنجان ریخته، بگذارید 10 دقیقه بپزد. یك شب بگذارید تا دم بكشد، جوشانده را صاف و با 6 قاشق كایولین مخلوط كنید سپس تخم مرغ و سركه سیب را به آن بیافزایید، بگذارید
54 دقیقه روی سرتان باشد و حالا آبكشی كنید.

رنگ موی شرابی:


حنا 6 قاشق‌، دم كرده بابونه 300 سی سی، سركه یا آب لیمو 1 قاشق. دم كرده بابونه و سركه را با حنا مخلوط كرده به مدت 54 دقیقه بگذارید روی سرتان باشد و سپس آبكشی كنید.

رنگ موی شرابی پر رنگ:


چغندر متوسط 1 عدد، حنا 6 قاشق. چغندر را در مقداری آب بجوشانید با حنا مخلوط كنید 54 دقیقه بگذارید روی سرتان باشد و حالا بشویید

 

نگهداری از موهای رنگ‌شده:

موهای رنگ شده بیشتر مستعد و در معرض آسیب هستند. بنابراین برای نگهداری از موهای رنگ شده باید نكاتی را رعایت كرد تا آسیب پذیری آنها هرچه كمتر شود.نخستین نكته‌ای كه باید رعایت كرد، شستن موهای رنگ شده با شامپوهایی است كه مخصوص موهای رنگ شده است. این شامپوها كه علامت دارند به علت داشتن تركیباتی خاص باعث افزایش جلوه رنگ مو می شوند.

نور خورشید به علت اینكه دارای اشعه است، دشمن مو محسوب می شود. برای اینكه از تغییر سایه موی رنگ شده تان جلوگیری كنید، هرگز مویتان را در معرض آفتاب قرار ندهید. بلكه كلاه، روسری و یا با شال آن را پوشانده و در برابر آفتاب از آن محافظت كنید.

هرگز فراموش نكنید كه كلر در آب استخر روی مو تا‡ثیر منفی دارد، بنابراین اگر مویتان را خیلی روشن رنگ كرده‌اید، كلر استخر رنگ مویتان را زشت و بد رنگ می‌كند. اما در صورتی كه تصمیم به شناكردن دارید و می‌خواهید به استخر بروید حتماً مویتان را با كلاه بپوشانید پیش از ورود به استخر، موهای رنگ‌شده را با آب بدون كلر شست‌وشو داده و حتماً مویتان را با كلاه شنا بپوشانید. پس از شنا نیز بلافاصله دوش گرفته و موهایتان را شست وشو دهید.

موهایی را كه رنگ كرده‌اید با سشوار به هیچ وجه خشك نكنید. برای خشك كردن موی رنگ شده فقط از حوله استفاده كنید آنهم با روش گذاشتن و حتی الامكان اجازه دهید مویتان در هوا خشك شود.

از تقویت‌كننده‌های مو استفاده كنید.

10 درصد از مو را آب تشكیل می‌دهد. اگر از میزان رطوبت مو كاسته شود، مو به‌طور طبیعی شروع به جذب آب می‌كند. استفاده از رنگ مو باعث خشكی و شكنندگی و‌ ‌ریزش موی سر می‌شود. داروهای مرطوب‌كننده به تنهایی نمی‌توانند آب ازدست‌رفته را به موها بازگردانند. راه‌حل مناسب، استفاده از اسیدهای چرب طبیعی است.

یكی از بهترین و غنی‌ترین گیاهان دارای اسید چرب كه‌ ‌می‌تواند رطوبت كافی را به موهای خشك باز گرداند، زعفران است. چند قطره روغن زعفران‌ ‌را در كف دست بریزید و هر دو دست را به هم بمالید.سپس كف دست‌ها را به آرامی روی موهای خشك بمالید. در ابتدا نوك موهای خود را به این روغن آغشته كنید. مقدار چربی‌ای كه در موهای شما نفوذ خواهد كرد نامحسوس است، ولی تداوم این كار باعث بازگشت رطوبت ازدست‌رفته به موهای شما خواهد شد. نكته دیگر اینكه موها را در زمان خیس بودن شانه نزنید و از شانه دندانه درشت استفاده كنید.

اگر رنگی كه روی مویتان زده اید سه سایه روشن تر از رنگ اصلی موی شماست، ناچار هستید كه هر ماه یكبار لااقل مویتان را رنگ كنید. اگر فرصت این كار را ندارید و ریشه ها رشد كرده اند از رنگ های استیك كه شبیه به رژ لب هستند استفاده كنید و ریشه ها را موقتاً رنگ كنید. قبل از رنگ كردن مو به حمام نروید و بگذارید مویتان كمی چرب باشد تا بهتر رنگ را جذب كند.

شما میتوانید با استفاده از  روشی که در زیر برای شما توضیح داده می شود  از هر گونه نگرانی ومشکلات مو محفوظ بمانید

اسپند سبز یعنی بوته اسپند البته سبز باشد  را شسته کاملا تمیز  در آب می جوشانید تا جایی که از ۲لیتر آب در بوته اسپنددو استکان باقی بماند  البته باید به صورت ملایم پخته شود نه با شعله زیاد  شعله را خاموش کرده بگزارید سرد شود وقتی سرد شد با دست آن بوته را در آب آن له کرده  به صورتی که  آب آن خیلی غلیظ شود  بعد آن آب را از یک صافی عبور داده  وآب باقی مانده را در دو قاشق روغن زیتون  مخلوط کنید . با استفاده از این محلول هر نوع مواد شیمیایی وشامپوهای با اسید بالا  بر موهای شما اثری ندارند ودر رشد موی شما تاثیر بسازی دارد.صد درصد گیاهی وطبیعی هست  .

بهترین راه رویش مو در خانمها را در آینده  توضیح داده میشود .به طور طبیعی وکاملا در دست رس همه هست  . 

6 گام به سوی داشتن ابروانی زیبا و فوق العاده
گام اول: همیشه ابروها را به سوی بالا شانه كرده و مرتب كنید تا به طورطبیعی به شكلی قوس دار در بیایند.


گام دوم : مراقب شكل ابرو باشید. ابروها باید از بالای مجرای اشكی شروع و در بالاترین نقطه پشت چشم تیز شده و در گوشه بیرونی چشم پایان یابند. بسیاری از خانم ها اشتباه كرده و مو ها? این قسمت از ابروها را بر می دارند ولی این كار باعث می شود كه ابروها اریب شده و شما همیشه به نظر عصبانی و اخمو بیایید.
گام سوم : پوست خود را آماده نمایید. یك تكه پنبه را به تقویت كننده یا منقبض كننده پوست آغشته كرده و به روی ابروها بمالید.


گام چهارم: یك مداد را روی خط خارجی ابرو نگه داشته و ببینید دركجا نقطه اوج ابرو واقع می شود . از نقطه كمان ابرو تا انتهای آن ، ابروی شما باید یا صاف و یا كمی قوس دار برداشته شود. البته این قسمت بستگی به سلیقه خود شما دارد.
» نكته
گام پنجم: موچین را با زاویه 45 درجه نگه داشته و سپس موهای زیر خط ابروها را بردارید. ابروها را در جهت رشد موها بیرون بكشید. سعی كنید از فرم طبیعی ابروی خود تبعیت نمایید نه از تمایلات خود زیرا ابروها? شما در فرم طبیعی زیباتر هستند.
گام ششم: نواحی كم پشت ابرو كه خالی به نظر می رسد را با یك مداد تیزشده ابرو پر كنید. مداد را خیلی كم رنگ و سطحی بر روی ابرو بكشید با حركات سریع روی موهای ابرو حركت دهید. پودر ابرو ظاهری طبیعی تر به ابروهای شما می دهد. با استفاده از برس ابرو پودرهای روی ابرو را پاك كنید. اگر در كار برداشتن ابرو بی تجربه هستید از ژل های رنگی ابرو نیز می توانید استفاده كنید. روی ابروها را با این ژل با حركات بالا و پایین بپوشانید. ژلهای اضافی را از روی ابرو پاك كنید و به ابروها شكل دلخواه را بدهید و بگذارید تا خشك شوند.
رنگ ابرو از رنگ مو دو درجه روشن تر است. اگر موهای شما بلوند باشد برعكس 2 درجه تیره تر است

.

یکی از مهمترین مزایای استفاده از رنگ موهای طبیعی، مانند حنا، اطمینان کامل از بی خطر بودن آنها برای پوست سر و مو و ساختار آنها می باشد.حنا معروفترین رنگ موی طبیعی می باشد که به راحتی قابل دسترس و استفاده است. این ماده موها را نرم کرده و التهابات پوستی را کاهش می دهد. از قدرت حفاظت و ترمیم بالایی نیز برخوردار است.

در واقع، حنا به کورتکس مو نفوذ نکرده و به کوتیکول نیز آسیب نمی رساند. این ماده محورهای مو را پوشش داده و در حقیقت به عنوان یک محافظ عمل می کند. استفاده از رنگ موی حنا باعث ضخیم تر شدن موها شده و آنها را درخشان می کند.

اگر شما رشته های کمی از موی سفید دارید، احتیاجی نیست که از رنگ موهای شیمیایی استفاده کنید، رنگ موی حنا به طور موثری قادر به پوشش این سفیدی ها می باشد. سوالی که بسیار پرسیده می شود این است که حنا باعث قرمزی موها می شود. جواب اینست که موهای تیره قرمز نمی شوند، در واقع حنا آنها را براق و روشن می کند.
حنا به کورتکس مو نفوذ نکرده و به کوتیکول نیز آسیب نمی رساند.اگر قهوه یا کاد هندی به خمیر حنا اضافه کنید، رشته های سفید رنگ مو قهوه ای تیره شده و رشته های تیره رنگ، با رنگ قهوه ای ترکیب شده و پنهان می گردند.
پودرهای حنا با مواد دیگری مانند سرمه، وسمه، آملا (amla) و چیزهای دیگر قابل ترکیب هستند تا نه تنها رنگ مورد دلخواه را بدهند، بلکه خواص درمانی و مفید حنا بر روی پوست و مو را افزایش دهند.
در حقیقت استفاده منظم از این محصولات باعث کند شدن سرعت رشد موهای سفید می شود. کسانی که عادت به استفاده از رنگ موهای شیمیایی را دارند، با این قبیل آماده سازی مو می توانند حفاظت و بهبود بافت و ظاهر موها را تضمین کنند.
یکی از مهمترین ارکان مراقبت آرایشی اجتناب از اثرات زیان آور کاربرد روش های متعدد درمانی و زیبایی است. بعضی از این روشها می توانند نتایج خطرناکی برجای بگذارند و شما مجبورید زمان، هزینه و تلاش زیادی برای بدست آوردن آنچه از دست داده اید صرف کنید. در بسیاری از مواقع آسیب ممکنست دائمی باشد. تا آنجا که می توانید از روشهای درمانی و زیبایی که باعث تخریب پوست و مو می شوند بپرهیزید.در مصر و ایران باستان، وسمه با حنا ترکیب و به موها اضافه می شد. نتیجه این ترکیب موهایی با رنگ تیره و سایه آبی کم رنگ بود.

پوست گردو هم رنگ موها را قهوه ای می کند.
شستشو با چای باعث تغییر رنگ موها نمی شود اما هاله زیبایی بر روی آنها پدید می آورد.
ترکیب پودر کاد هندی و قهوه با خمیر حنا باعث ایجاد رنگی تیره تر از موهای طبیعی می گردد.

رنگ مو:قهوه ای تیره

حنا 20گرم
پودر برگ کنجد  30گرم
پودر سنامکی   40گرم
پودر بابونه        20گرم
زرده تخم مرغ     2عدد
آب جوش          1لیوان


تمامی مواد را با آب مخلوط کرده بگذارید 3 الی 4 ساعت بماند.سپس از پشت سرمو را رنگ کرده و به قسمت جلو ختم کنید.سپس با یک کلاه پلاستیکی موها را بپوشانید.بعد از 3 الی 4ساعت موها را با آب ولرم بشویید اگر بعد از شستن رنگ موی دلخواه نبود می توانید این عمل را تکرار کنید.

1) سبوس برنج:
سبوس برنج برای موها خیلی مفید است از ریزش مو جلوگیری کرده و به شخص نیرو و جوانی می دهد و عمر موها را طولانی می سازد.
2) سبزیجات برای پرپشتی موها:
اگر می خواهید موهای سر شما پر پشت و قوی شود از سبزیجات استفاده کنید. نعناع، تره، ترتیزک بولاغ اوتی، برگ کلم، تربچه بهتر از همه شنبلیله را پخته به غذای روزانه اضافه کنید.
3) حفظ موها و طولانی کردن عمر آن ها و باز رویاندن آن ها
متخصصین علوم تغذیه می گویند استفاده از مواد غذایی چون گردو، جگر، فندق، شیر، ماست، و مخمر گوشت مفید است آن ها را باید در مواد غذایی خود قرار دهید.
4) تخم کاهو
تخم کاهو را در آب خیسانده و بر موهای خود بمالید و ماساژ دهید و پس از 30 تا 40 دقیقه آن را با آب نیم گرم شسته و کمی گلاب به موهایتان بزنید این کار موهایتان را تقویت کرده و پیازهای آن را محکم تر می کند.
5) روغن نخود سیاه و نخود سبز
عده ای از اطباء قدیم معتقد بودند که روغن این نوع نخودها را جوشانده و مقدار یک لیوان متوسط از آن را بنوشید نخود موادی دارد که برای تقویت موهای شما بسیار مفید است.
6) آب برگ کنجد
برخی دیگر می گویند: آب برگ کنجد برای تقویت و بلند شدن مو تاثیر نیکو دارد برای این کار بایستی آب آن را با کوبیدن یا فشار، گرفت و به سر مالید و ماساژ داد. مخلوط کردن برگ کنجد با ضاء جهت مشکی کردن مو نیز نتایج نیکو دارد و نیز جوشاندن برگ آن برای رشد مو و مشکی شدن مو مفید است.
7) پوست چلتوک
سبوس گندم، جو و ارزان دارای خواص بسیارند منجمله از سفیدی و ریزش مو جلوگیری می کند هیچ غذا و دارویی تاثیرش به خوبی و سرعت چلتوک برنج نیست. برای سیاه شدن یا جلوگیری از سفیدی زودرس موهایتان روزانه نیم سیر پوست چلتوک و لیمو عمانی دم کرده و میل نمایید. پوست برنج را در کمی آب بجوشانید و صاف کرده و آن را با هر غذایی که میل دارید مخلوط کرده یا بنوشید.
8) پوست گردو
جوشانده پوست گردو موی سر را قهوه ای می کند و مخلوط آن با حنا خضاب خوبی می باشد مغز گردو چون یکی از مغزهای روغنی است که دارای مواد معدنی از قبیل آهن، مس، و ... است روغن آن برای مالش اعضاء و موی سر بسیار عالی است.
9) روغن کنجد
روغن کنجد را به موهای خود بمالید و پوست سرتان را با آن ماساژ دهید این کار هم موهایتان را تقویت کرده هم به آن جلا می بخشد.
10) نان جو
نان جو از سفید شدن مو جلوگیری کرده و بعضی از ویتامین های لازمه برای حفظ و نگهداری موهایتان را تامین می کند و همچنین جگر، سبوس برنج، مخمر، ملاس سیاه نیز از سفید شدن مو جلوگیری می کنند
ویرایش:1390/11/822:49
تعداد بازدید : بار برچسب ها: بهترین روش رنگ مو، رنگ موی گیاهی، رنگ مو گیاهی، پوست گردو برای رنگ مو، رنگ برگ کنجد، قهوه ای شدن مو با حنا، "رنگ موی گیاهی"، رنگ موی طبیعی، خواص اسپند (مشکی نمودن مو)، شیو ه های استفاده از الو ورا، زیبایی چگونه؟، رنگ مو حنا و قهوه، رنگ مو با حنا و آب چغندر، روشن كردن مو با حنا و مواد گیاهی، چغندروحنا، رنگ مو ترکیبی از حنا زعفران و قهوه، رنگ مو پوست گردو، "رنگ+موی+گیاهی"، حنا موئ سررا سفید میكند، راههای پررنگ تر کردن حنای هندی روی ناخن، رنگ کردن مو با حنا و قهوه، گیاه سنامکی، رنگ موگیاهی، رنگ کردن طبیعی مو با قهوه، شستشو با شامپو + قهوه، کاد هندی، بابونه+رنگ گیاهی، ترکیب رنگ موی گیاهی، رنگ مو گیاهی بابونه، رنگ موهای طبیعی با حنا، رنگ موهای گیاهی، رنگ موی گیاهی با حنا وقهوه، چگونگی رنگ کردن مو با اسپند، حنا وقهوه برای موی سر، رنگ مو حنا با ریواس، رنگ کردن مو با اسپند، رنگ موی گیاهی قهوه ای، چه چیزی باحنا باعث تغییر رنگ مو میشود،

آرشیو موضوعی

آرشیو

آخرین پستها

نویسندگان

لینکستان

جستجو


بزرگترین فروشگاه آرایشی بهداشتی